کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
در این وبلاگ با فعالیتهای فرهنگی هنری و ادبی و اخبار و رویدادهای این مرکز آشنا م

مسابقه ادبی نامه ای به کودک فلسطینی

 

 

 

مهتاب  گواه  است

فلسطینا

وقت تنگ است و شب در انحطاط . دل خسته اما مال آمال درد و التهاب . چشمان می بینند و جگر را مسابند و در نهایت ، فقط آه ....آه

اشکهایم را مهتاب گواه است که در تاریکی شب با کاروان سکوت بر گو نه ها بدرقه می کنم ، که دشمن نبیند و جشن ظلمت بر سینه سییده نگیرد .

فلسطینا ... فلسطینا ... هراسی نیست ، ترسی نیست از این خفاشان شبگرد و بومان ویرانگر ، شب در انحطاط است و این از سو سوی سپیده ، ما را گواه . اندکی صبر تا صبح صادق جز لختی نمانده ، آنوقت خواهی دید مشتهایم را  و خواهی خواند فریادهایم را و برق خشم را خواهی دید که چگونه خیره خواهد کرد چشم فرزندان فرعون زمانت را .

فلسطینا این منم ،  گفته بودم قبل از این ، اشک هایم را ، فقط ، فقط

مهتاب گواه است ...

 

                                                                            فرهادعبادی زاده

                                                                     مربی فرهنگی مرکزهندیجان

 

 

 

دوست فلسطینی من سلام

دستت را به دست من بسپار تا آن را از صمیم قلب بفشارم و بگویم که :

ما با مادران داغدیده و  جوانان مومن فلسطین همراه و همقدمیم که خواهان بازگرداندن وطن و خانه خود هستند ، شما برای احیای حق ملت خود مبارزه می کنید ، مبارزه ای غیر عادلانه !!

علاج زخم فلسطین فقط از بین رفتن حکومت صهیونیستی است . مگر ممکن است فلسطین را با آن سابقه تاریخی از صحنه روزگار برانداخت ؟ مگر می شود فلسطین را که زادگاه بسیاری از تمدنهای دیرین است و جایی که پیامبران بزرگ الهی در آنجا ، پرچم توحید را بلند کردند و ندای عدل و داد سر دادند ، فدای یک کشور غاصب و دروغین کرد ؟

با گذشت زمان که نمی شود حقایق تاریخی  را به فراموشی سپرد !. معلوم است که مردم فریاد می کشند . قیام می کنند و نسلها بیدار می شوند .

امام خمینی (ره) نیز فرمودند : "من به طور روشن می بینم که در آینده ای نزدیک بر خلاف میل آمریکا و صهیونیستها ، کشور و پرچم فلسطین در همان جای حقیقی خودش یک روز همه ی مردم دنیا را متوجه خودش خواهد کرد" و شرط این آینده ی مهم ، بیداری شما مردم فلسطین است . امیدوارم روزی برسد که سرزمین فلسطین از دست ستمگران آزاد شود .

خدا حافظ دوست عزیز من .

                                                                                 زهرا قنواتی

                                                                       گروه سنی د –مرکز هندیجان

 

 

سلام

امیدوارم حالت خوب باشد

نمی دانم چطور دلداریت بدهم و آرومت کنم ، ولی به هر حال می دانم چه رنج هایی که نکشیده ای ، شاید پدرت شهید شده یا شاید مادرت اما تو نباید امید ت را از دست بدهی .

اگر تمام خانواده ات را را هم از دست داده باشی دلیل نمی شود که امیدت را از دست بدهی ، چرا که ما پیرو امام حسینی ع هستیم و ایشان یکه و تنها باز هم زیر بار ستم و طاغوت نرفت .

دوست خوبم می دانم که از دست دادن عزیزان چه سخت است مخصوصا که زیر بمباران هواپیماهای دشمن ودر ساعات استراحت و آرامش خانواده باشد . می دانم که غصه داری یس به تو از صمیم دل تسلیت می گویم

من نگران تو هستم و هر ساله در حال روزه داری راهپیمایی می کنیم و شعار می گوییم .مطمئن باش بالاخره فلسطین سرزمین اجدادی تو پیروز خواهد شد و به آرزویت خواهی رسید .

 

                                                                                             مریم عبادی

                                                                                     گروه سنی ج – هندیجان

سلام

ما کودکان ایرانی هیچگاه آلام و رنج های هم سن و سالان فلسطینی خود را از یاد نمی بریم .

من با شما اگر فاصله ی دوری دارم ولی با نامه فرستادن به هم می توانیم دوست باشیم و در نامه هایمان با هم هم دردی کنیم .

آهای بچه هایی که خانواده هایتان را از دست داده اید ، ای دختری که چشم هایت را از دست داده ای  ، ای پسری که پدرت در دست سربازهای اسرائیلی است و همچنان شکنجه می شود . ما همه این اینجا به فکرتان هستیم و هیچ وقت شما را فراموش نمی کنیم . ما مطمئن هستیم که فلسطین بر اسرائیل پیروز می شود ، جای هیچ نگرانی نیست .

به امید پیروزی .

                                                                                                          فروزان ملک زاده

                                                                                          گروه سنی ج --- مرکز هندیجان

 

 

سلام دوست عزیزم

امیدوارم که حالت خوب باشد

با این جمله به یاد روز هایی می افتم که در جنگ غزه هیچ کس حال روز خوبی نداشت . و در نامه ات  تلخی  را احساس کردم . اما اکنون شکر خدا وضعیت بهتری دارید ، از کجا فهمیدم ؟، معلومه از تلویزیون !! من همیشه جویای حال شما هستم و اخبار را دنبال می کنم .

ببخشید که لحظه های تلخ و سخت جنگ را دوباره به یادت آوردم ولی چاره ای ندارم چون باید حال پدر معلولت را بپرسم . یول داروها بدستت رسید ؟ دوباره با کمک دوستانم برایت کمک می فرستیم که به امید خدا پدرت شفا ی کامل بگیرد

به امید پیروزی نزدیک فلسطین

خدا نگهدار دوست عزیز .

                                                                                                           نرجس موسوی

                                                                                               گروه سنی ج---- مرکز هندیجان

 

 

سلام بر تو ای کودکی که برای آزادی میهنت تلاش ، یشتکار و صبر نشان می دهی . امیدوارم همدردی  مرا به عنوان یک دوست یسیار صمیمی بپذیری .

ای دوست من ، امیدوارم که همیشه در پناه خدا سالم و سلامت باشی . هیج وقت تسلیم زور گویی های دشمن نشوی . من به تو افتخار می کنم . من می دانم که تو از جنگ با دشمن هراسی نداری پس بجنگ ، بجنگ تا بتوانی دشمن را از میهنت بیرون کنی و مایه سر افرازی میهنت شوی .

واقعا" نمی دانی که من چقدر تو را دوست دارم مخصوصا وقتی که از تلو ویزیون شما را می بینم بی اختیار گریه می کنم و خدا را شکر می کنم که زخمی نشده ای .

در پایان برایت دعا می کنم  که در مبارزه مایوس نشوی و از دشمن نهراسی .

امیدوارم که همیشه ی همیشه سلامت و سرحال باشی 

دوست تو حسین .

                                                                                                        حسین قائد طاهری

                                                                                        گروه سنی د----- مرکز هندیجان

 

 

سلام ناصر

برایم نوشتی چشمانت را در جنگ غزه از دست داده ای . به من گفتی که همه جا را تاریک می بینی . نوشته ای، دیگرسبزی زیتون را نمی بینی . دو چرخه ات را ییدا نمی کنی و داستانهایی که برایت فرستادم نخوانده ای . گفتی که هنوز از توپ و میدان سیر نشده ، باید خونه نشین شوی . نوشته ای  که در این تاریکی بی انتها تنها مانده ای  .

 

نامه ات مرا غمگین ساخت و مرا مشتاق دیدارت نمود .

اما ناصر نگفته بودی که چگونه دوستانت را از زیر آوار نجات می دادی و شب تاصبح دوشادوش جوانان و رزمندگان نخوابیدی ، نگفته بودی که با  اهدای خونت به کودک خردسالی اورا از مرگ رهانیدی و امید مادری را به او برگرداندی . و با خبرم نکردی از لحظه ای  که بمب فسفری چشمانت را ربود در حالی که کودک نیمه جانی را به بیمارستان می رساندی ...

بله ناصر ، من از همه چیز اطلاع دارم و به دوستی با تو می بالم . ناصر ، اگر چشمانت روشنی ندارند اما قلبت خورشیدی از نور است که تورا به خدایت هدایت مکند و اگر سبزی زیتون را نمی بینی دست نوازش خدا رابر روح خود احساس خواهی کرد .

تو در تاریکی تیستی بلکه در روشنایی خدا را داری و دوستانی چون من که برای دیدنت لحظه شماری می کنیم .

به امید دیدار

 

                                                                                            سید حمید رضا موسوی

                                                                                        گروه سنی ه ---مرکز هندیجان

 

 

 

سلام کودک فلسطینی

شما در زیر بمباران دشمن زیر خانه هایتان و زیر خاک زندانی می شوید و بعضی موقع خاک در گلوی شما می رود و خفه می شوید . من می توانم این را احساس کنم چون یکبار برادرم مرا زیر پتو قرار داد و فشار داد و من نمی  توانستم نفس بکشم و آن لحظه خیلی به من سخت گذشت اما شما روزها زیر خاک زندانی می شوید و کسی شما را نمی تواند نجات بدهد . من به آن که فکر می کنم دلم می سوزد و گریه می کنم و از خدا می خواهم شما را کمک کند .

 

 

                                                                                                روح الله نظارات

                                                                                  گروه سنی ب ------ مرکز هندیجان

 

 

 

سلام یاسر

با شنیدن این خبر که دستت را  در جنگ گذشته از دست دادی بسیار ناراحت شدم ولی ناراحت نشو، درست است که دستت را از دست داده ای ،  اما در عوض قلبت روشن تر شدن و ایمانت قوی تر و در راه رسیدن به یپروزی مصمم تر .

حضرت جعفر طیار هم در راه اسلام دستانش را از دست داد و شهید شد ، حضرت عباس (ع) در راه عقیده اش هر دو دست خود را اهداء کرد . پس غم به دل راه نده و مایوس نشو که حق با شماست .

به امید پیروزی .

 

 

                                                                                                اسحاق آقاجری و سینا عبادی

                                                                                                گروه سنی ج – مرکز هندیجان


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه دوم مهر ۱۳۸۸ توسط مسئول مرکز هندیجان فرهاد عبادی زاده
.: Weblog Themes By Blog Skin :.

اسلایدر

دانلود فیلم